تبلیغات
پهلوون/Pahlevoun

پهلوون/Pahlevoun
 
قالب وبلاگ
حمایت ازما
دوستان لطفا جهت حمایت از ما از سایت زیر شارژ خریداری کنید.با تشکر شارژ همراه اول-ایرانسل-تالیا-رایتل
برنامه های من
دوستان با این برنامه میتونید کالری مصرفی بدنتون رو محاسبه کنید.
کالری متر ورزشی
بنر دوستان
video
زمان متوقف نخواهد شد
از كجا آمده ام؟
در ادامه بحث زیرگیری تو این مطلب میخام در مورد زیر یک‌خم در گاردمخالف صحبت كنم.

هنگامى که کشتى‌گیر مجرى راست‌گارد و حریف چپ‌گارد است و یا برعکس، کشتى‌گیر مجرى چپ‌گارد و حریف راست‌گارد است و کشتى‌گیر مجرى در حالت سر رو و یا نشسته اقدام به گرفتن زیر یک خم مى‌کند، اصطلاحاً به آن گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف گفته مى‌شود.برای مشاهده كامل توضیحات به ادامه مطلب مراجعه كنید.
گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو (ایستاده)
در گارد مخالف، هنگامى که کشتى‌گیر مجرى تصمیم به گرفتن زیر یک‌خم حریف مى‌گیرد، باید با یک حرکت جهشى به‌طرف جلو، بدون اینکه زانو بزند، به‌وسیلهٔ دست گارد خود از خارج زانوى پاى گارد حریف را بگیرد و به کمک دست غیرگارد خود از داخل مچ پاى گارد حریف را بگیرد و سپس بلند شود (شکل - گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو - ایستاده).     
    
   
گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو (ایستاده)
   
   
گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته (زانو زده)
در گارد مخالف، هنگامى که کشتى‌گیر مجرى تصمیم به گرفتن زیر یک خم حریف مى‌گیرد، با یک حرکت جهشى به‌طرف جلو، با قرار دادن پاى گارد خود به کنار پاى گارد حریف و زانو زدنِ پاى غیرگارد خود به‌وسیلهٔ دست گارد خو زانوى پاى گارد حریف را گرفته، به‌وسیلهٔ دست غیرگارد خود مچ پاى حریف را مى‌گیرد و سپس بلند مى‌شود (شکل - گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته - زانو زده).    
   
   
گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته (زانو زده)
   
   
پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف
- طریقهٔ گرفتن :    
این فن در حالت گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف (سر داخل) شروع مى‌شود. نحوهٔ گرفتن آن ممکن است به‌صورت سر رو (ایستاده) و یا در حالت نشسته باشد.    
- روش اجراء :    
مجرى پس از گرفتن پاى گارد حریف، در حالى‌که پاى گرفته‌شدهٔ او را بین پاهاى خود محکم قرار مى‌دهد، دست گارد خود را از پشت، بین پاهاى حریف برده، در جلوى کاسهٔ زانوى پاى ستون‌شدهٔ او (پاى غیرگارد او) قرار مى‌دهد و به این ترتیب مانع از حرکت حریف به طرف جلو مى‌شود. در حالى‌که ستون فقرات مهاجم به‌صورت افقى است، با قرار دادن پاى داخلى (پاى غیرگارد) به پشت پاى گارد خود (پاى جلوئی)، بدن خو را به اندازهٔ یک‌چهارم دایره به‌طرف خارج و به پشت حریف گردش مى‌دهد و با یک عمل اهرم‌کاری، حریف را از جلو میانکوب مى‌کند.    
- نتیجه‌گیرى :    
با اجراء فن پیش‌کاسه با دست، معمولاً حریف در خاک قرار گرفته، یک امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد (شکل - پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف).    
   
   
پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف
   
   
زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف (سر داخل) (Rear takedown with outside single leg tackle)
- طریقهٔ گرفتن :    
مجرى در گارد موافق با یک حرکت سرعتى اقدام به گرفتن زیر دو خم حریف نموده، بدین‌صورت که حریف به روى او خیمه مى‌زند و زانوهاى او به روى تشک قرار مى‌گیرد و پاهاى حریف را از ناحیهٔ زانو مى‌گیرد.    
- روش اجراء :    
مجرى بعد از گرفتن فن، با قرار دادن سر خود به روى ران گرفته‌شدهٔ حریف از داخل و با قرار دادن پاى گارد خود به عقب، وزن بدن خود را کاملاً به جلو و به سمت اجراء فن منتقل مى‌سازد و با فشار سر و گردن و شانهٔ خود به روى پاى گرفته‌شدهٔ حریف، مچ پاى گرفته‌شدهٔ او را از بین پاهاى خود بیرون آورده، به بالا مى‌برد تا حریف را از پشت به روى تشک میانکوب کند.    
- نتیجه‌گیرى :    
با اجراء فن میانکوب در گارد مخالف، اگر حریف خاک شود، یک امتیاز فنی؛ اگر مستقیم به پل رود، سه امتیاز فنی؛ و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى فن پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف - سر داخل).    
   
   
زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف (سر داخل)
   
   
 


طبقه بندی: كشتی، آموزش كشتی،
برچسب ها: زیر یک‌خم در گاردمخالف، گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو (ایستاده)، گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته (زانو زده)، پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف، پیش‌کاسه، زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف (سر داخل)،
[ پنجشنبه 5 مرداد 1391 ] [ 12:42 ب.ظ ] [ morteza shafiee ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر بر سر نفس خود امیری مردی
ور بر دگری خرده نگیری مردی
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی

یا شاه مردان علی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Gallery
برای نمایش گالری روی عکس كلیك كنید

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

اخبار ورزشی
قالب بلاگفا حافظ پارس خودرو