تبلیغات
پهلوون/Pahlevoun

پهلوون/Pahlevoun
 
قالب وبلاگ
حمایت ازما
دوستان لطفا جهت حمایت از ما از سایت زیر شارژ خریداری کنید.با تشکر شارژ همراه اول-ایرانسل-تالیا-رایتل
برنامه های من
دوستان با این برنامه میتونید کالری مصرفی بدنتون رو محاسبه کنید.
کالری متر ورزشی
بنر دوستان
video
زمان متوقف نخواهد شد
از كجا آمده ام؟
در مطالب قبلی آموزش كشتی در مورد زیرگیری صحبت كردیم تو این مطلب به صورت دقیق تر میخام در مورد زیر یك خم در گارد موافق توضیح بدم.

هنگامى که هر دو کشتى‌گیر، چپ‌گارد یا راست‌گارد هستند و کشتى‌گیر مجرى در حالت سر رو و یا نشسته اقدام به گرفتن زیر یک خم مى‌کند، اصطلاحاً به آن گرفتن زیر یک خم در گارد موافق گفته مى‌شود.


برای مشاهده توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه كنید.
گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت سر رو (ایستاده)
در گارد موافق، هنگامى که کشتى‌گیر مجرى تصمیم به گرفتن زیر یک‌خم حریف مى‌کند، باید با یک حرکت جهشى و یا در حالى که تعادل حریف را با عمل قوس کردن به هم مى‌زند، بدون اینکه زانو بزند، به کمک دست گارد خود از داخل، زانوى پاى گارد حریف را بگیرد و با دست غیرگارد خود از بیرون مچ پاى حریف را گرفته، سپس بلند شود (شکل - گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت سر رو - ایستاده).     
    
   
گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت سر رو (ایستاده)
   
   
گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت نشسته (زانو زده)
در گارد موافق، هنگامى‌که کشتى‌گیر مجرى تصمیم به گرفتن زیر یک‌خم حریف مى‌کند، باید با یک حرکت جهشى و یا در حالى‌که تعادل حریف را با قوس کردن به‌هم مى‌زند، پاى گارد خود را بین پاهاى حریف بر روى تشک زانو بزند و پاى غیرگارد خود را بیرون کنار پاى گارد حریف (پاى گرفته شدهٔ او) ستون کند و در صورتى‌که سر مجرى بیرون پاهاى حریف، چسبیده به انتهاء ران او، زیر آخرین دنده و روى استخوان لگن خاصرهٔ حریف قرار دارد، به کمک دست گارد خود از داخل، زانوى پاى گارد حریف و به‌وسیلهٔ دست غیرگارد خود از بیرون مچ پاى او را بگیرد و با یک حرکت نیم‌چرخشى به سمت بیرون از روى تشک بلند شود (شکل - گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت نشسته - زانو زده).    
   
   
گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت نشسته (زانو زده)
   
   
پس‌کاسه با دست در گارد موافق
- طریقهٔ گرفتن :    
این فن در حالت گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق (سر بیرون) شروع مى‌شود و نحوهٔ گرفتن آن ممکن است به‌صورت سر رو یا نشسته باشد.    
- روش اجراء :    
مجرى پس از گرفتن پاى گارد حریف، آن را بین پاهاى خود قرار داده و دست گارد خود را از جلو بین پاهاى حریف مى‌برد و به پشت کاسهٔ زانوى پاى ستون شدهٔ او قرار مى‌دهد. سپس مجرى سر خود را بغل ران حریف قرار مى‌دهد و در حالى که ستون فقرات او به‌صورت افقى است با شانهٔ دستِ گارد خود، نیروئى به‌طرف پائین و عقب رانِ پاى گرفته شده و شکم حریف وارد مى‌کند و همزمان با این عمل به کمک کتف همان دست، مانع عقب رفتن حریف مى‌شود و در این حال با قرار دادن پاى بیرونى به پشت پاى داخلى خود، بدن خود را به اندازهٔ یک‌چهارم دایره به‌ طرف داخل گردش داده، با یک عمل اهرم‌کاری، حریف را از پشت وادار به حرکت مى‌نماید که در نتیجهٔ اِعمال این دو نیروى مخالف، او را میانکوب مى‌کند.    
- نتیجه‌گیرى :    
با اجراء فن پس‌کاسه با دست ممکن است حریف در خاک قرار بگیرد و یک امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى داده شود و یا اینکه مستقیم به پل رود که در این‌صورت مجرى سه‌ امتیاز فنى کسب مى‌کند و در صورتى‌که غیرمستقیم به پل رود، مجرى دو امتیاز مى‌گیرد (شکل - پس‌کاسه با دست در گارد موافق).    
   
   
پس‌کاسه با دست در گارد موافق
   
   
زیر یک‌خم میانکوب در گارد موافق (Rear take down with single leg tackle)
- طریقهٔ گرفتن :    
مجری، زیر یک‌خم حریف را در گارد موافق، در حالت سر رو یا نشسته مى‌گیرد و سپس بلند مى‌شود. در این شرایط، پاى گرفته‌شدهٔ حریف (پاى گارد حریف) بین سینه و ران پاى گارد مجرى محکم گرفته مى‌شود.    
- روش اجراء :    
در حالى‌که، مجرى مچ پاى گارد حریف را با دست غیرگارد خود و زانوى پاى گارد حریف را با دست گارد خود در اختیار دارد، ضمن فشار سینه و شانه به ران حریف، مچ پاى گرفته شدهٔ او را نیز به‌طرف بالا آورده، با قرار دادن پاى گارد خود کمى عقب‌تر از پاى غیرگارد خود، حریف را در جهتى که به سهولت موجب برهم خوردن تعادل او خواهد شد هُل مى‌دهد و میانکوب مى‌کند.    
- نتیجه‌گیرى :    
با اجراء فن میانکوب در گارد موافق به این روش، اگر حریف خاک شود یک امتیاز فنی، اگر مستقیم به پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنی، به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد. در صورتى‌که مجرى دست گارد خود را از دور زانوى حریف رها کرده، حریف را مطابق شکل به‌طور کامل پل‌شکن کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - زیر یک‌خم میانکوب در گارد موافق).    
   
   
زیر یک‌خم میانکوب در گارد موافق
   
   
 
برچسب ها: زیر یک خم در گارد موافق، گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت سر رو (ایستاده)، گرفتن زیر یک‌خم در گارد موافق در حالت نشسته (زانو زده)، پس‌کاسه با دست در گارد موافق، زیر یک‌خم میانکوب در گارد موافق، میانکوب، پس‌کاسه،
[ پنجشنبه 5 مرداد 1391 ] [ 12:37 ب.ظ ] [ morteza shafiee ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر بر سر نفس خود امیری مردی
ور بر دگری خرده نگیری مردی
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی

یا شاه مردان علی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Gallery
برای نمایش گالری روی عکس كلیك كنید

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

اخبار ورزشی
قالب بلاگفا حافظ پارس خودرو