تبلیغات
پهلوون/Pahlevoun

پهلوون/Pahlevoun
 
قالب وبلاگ
حمایت ازما
دوستان لطفا جهت حمایت از ما از سایت زیر شارژ خریداری کنید.با تشکر شارژ همراه اول-ایرانسل-تالیا-رایتل
برنامه های من
دوستان با این برنامه میتونید کالری مصرفی بدنتون رو محاسبه کنید.
کالری متر ورزشی
بنر دوستان
video
زمان متوقف نخواهد شد
از كجا آمده ام؟

عضلات

عضلات دسته هایی از بافت لیفی (فیبری) هستند كه بدن را حركت می دهند؛ وضعیت قرارگیری آن را حفظ می كنند و اعضای داخلی مثل قلب، روده ها و مثانه را به كار می اندازند. این كاركردها به وسیله ۳ نوع عضله مختلف انجام می شود )چسب( كه عضلات اسكلتی بزرگترین گروه آنها را تشكیل می دهند. عضلات به وسیله پیام های ارسالی از دستگاه عصبی كنترل می شوند. عضلات اسكلتی را می توان آگاهانه كنترل كرد، در حالی كه دو نوع دیگر فعالیت خودكار دارند. بیشتر عضلات اسكلتی، ارتباط دو استخوان مجاور را برقرار می سازند. یك طناب قابل انعطاف از بافت لیفی به نام تاندون به یك انتهای عضله متصل می شود؛ به انتهای دیگر عضله یك تاندون یا صفحه ای از بافت همبند متصل می شود. عضلات اسكلتی نه تنها باعث حركت قسمت های مختلف بدن می گردند بلكه به حفظ وضعیت بدن در حالت های ایستاده نشسته یا خوابیده نیز كمك می كنند. اسامی برخی از عضلات، بیانگر كار آنهاست. بازكننده ها، مفاصل را صاف می كنند؛ خم كنننده ها آنها را تا می كنند؛ نزدیك كننده ها، اندام را به سمت بدن نزدیك می كنند؛ دور كننده ها، آنها را از بدن دور می كنند و راست كننده ها قسمت هایی از بدن را بلند می كنند یا بالا نگه می دارند. برخی از عضلات اسكلتی اصلی در زیر به تصویر كشیده شده اند. عضلات عمقی تر در سمت چپ هر تصویر و عضلات سطحی تر در سمت راست نشان داده شده اند.


انواع عضلات
سه نوع عضله عبارتند از عضله اسكلتی كه اسكلت را می پوشاند و به حركت درمی آورد؛ عضله قلبی كه دیواره های قلب را تشكیل می دهد و عضله صاف كه در دیواره لوله گوارش، رگ های خونی و مجاری تناسلی و ادراری وجود دارد. هر نوع عضله كاركرد متفاوتی دارد و رشته های آن دارای شكل خاصی هستند. عضله اسكلتی كه اندام ها و بدن را حركت می دهد، از رشته های دراز، قوی و موازی تشكیل شده است. این نوع عضله، قادر به انقباض سریع و قوی است ولی تنها به مدت كمی می تواند با حداكثر قدرت كار كند. عضله قلبی خون را به سراسر بدن می راند. این عضله رشته هایی كوتاه، شاخه دار و متصل به هم دارد كه شبكه ای را در داخل دیواره های قلب تشكیل می دهند. این نوع عضله می تواند بدون خستگی، مدام كار كند. عضله صاف، كاركردهایی چون حركت دادن غذا در لوله گوارش را بر عهده دارد. این عضله از رشته هایی كوتاه و دوكی شكل تشكیل شده است كه به هم متصل شده، صفحاتی را تشكیل می دهند و می توانند به مدت های طولانی كار كنند.


عضلات چگونه كار می كنند؟
حركت زمانی ایجاد می شود كه پیام های ارسالی از دستگاه عصبی باعث انقباض عضله شوند حركت آگاهانه بدن به وسیله عمل متقابل عضلات اسكلتی، استخوان ها و مفاصل صورت می پذیرد. بیشتر عضلات یك استخوان را به استخوان دیگر مرتبط می كنندو از یك مفص عبور می كنند. وقتی یك عضله منقبض می شود، استخوان ها را می كشد و به حركت درمی آورد. بیاری از عضلات، به صورت جفتی هستند، به طوری كه در هر سمت یك مفصل یك عضله قرار می گیرد و حركات مخالف را ایجاد می كند. برای مثال، در بازو، عضله سه سر با انقباض خود بازو را صاف می كند و عضله دو سر با انقباض خود باعث تا شدن بازو می شود.
طبقه بندی: بدنسازی، نكات علمی ورزش،
برچسب ها: عضلات، بدنسازی،
[ جمعه 2 دی 1390 ] [ 11:10 ب.ظ ] [ morteza shafiee ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر بر سر نفس خود امیری مردی
ور بر دگری خرده نگیری مردی
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی

یا شاه مردان علی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Gallery
برای نمایش گالری روی عکس كلیك كنید

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

اخبار ورزشی
قالب بلاگفا حافظ پارس خودرو