تبلیغات
پهلوون/Pahlevoun

پهلوون/Pahlevoun
 
قالب وبلاگ
حمایت ازما
دوستان لطفا جهت حمایت از ما از سایت زیر شارژ خریداری کنید.با تشکر شارژ همراه اول-ایرانسل-تالیا-رایتل
برنامه های من
دوستان با این برنامه میتونید کالری مصرفی بدنتون رو محاسبه کنید.
کالری متر ورزشی
بنر دوستان
video
زمان متوقف نخواهد شد
از كجا آمده ام؟
یکی از اون مسائلی که تو ورزشهای مبارزه ای خیلی اهمیت داره نوع گاردیه که دو تا حریف مقابل هم از اون استفاده میکنن چون انتخاب گارد مناسب علاوه بر افزایش قدرت مانور خود انسان میتونه تا حد زیادی از انجام برنامه های حریف جلوگیری کنه.تو این پست درمورد روش انتخاب نوع گارد مطالبی عنوان شده که امیدوارم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیره.
        
اصولاً نوآموزان براى انتخاب صحیح و مناسب نوع گارد، متناسب با توانائى‌هاى خود، باید داراى ضوابطى مبتنى بر اصول علمى باشند.     آزمون واکنش
در آزمون واکنش، نوآموز به‌طور ایستاده، هر دو پاى خود را در یک خط قرار مى‌دهد و سپس بدون توجه به حرکت پاها و یا تصمیم‌گیرى در مورد حرکت آنها، در حالى که تفکر خود را از این موضوع منحرف مى‌کند، خود را چندین‌بار به‌طرف جلو رها کرده، تا با واکنشى که به‌منظور ممانعت از سقوط خود به روى تشک یا زمین از خود نشان مى‌دهد، یکى از پاهاى خود را به طرف جلو بگذارد، در نتیجه، پائى که زودتر واکنش نشان مى‌دهد، براى ممانعت از سقوط بدن در جلو قرار مى‌گیرد، طبعاً از واکنش بیشترى نسبت به پاى دیگر برخوردار است، و این ملاک مناسبى براى کشتى‌گیران رشته آزاد است که در هنگام زیرگیرى از جانب حریف با واکنش مناسب و سریع دفاع کرده، پاى خود را عقب بکشد. بنابراین، هرگاه پاى چپ کشتى‌گیرى داراى واکنش بیشترى باشد بهتر است که چپ‌گارد باشد، و هرگاه پاى راست کشتى‌گیرى داراى واکنش سریعترى باشد بهتر است که راست‌گارد باشد. در صورتى‌که در آزمون‌هاى متعدد مشخص شود که هر دو پاى کشتى‌گیر، به یک نسبت داراى واکنش مى‌باشد، بهتر است آزمون قدرت را نیز انجام دهد تا در انتخاب نوع گارد، دقیق‌تر عمل کند.    
 آزمون قدرت
در آزمون قدرت، نوآموز به‌طور ایستاده، هربار روى یکى از پاهاى خود مى‌نشیند و سپس بلند مى‌شود. در این حالت، سهولت نشستن روى هر یک از پاها، نشان‌دهندهٔ بالا بودن قدرت بیشتر آن آن پا خواهد بود که در نتیجه، هر کدام از پاها که قدرت کمترى داشته باشد، به‌عنوان پاى گارد (پاى جلوئی) انتخاب مى‌شود، و پائى که قویتر باشد، به‌عنوان پاى غیرگارد، عقب گذاشته مى‌شود، تا در صورتى‌که حریف پاى جلوئى (پاى گارد) را گرفت کشتى‌گیر مدافع بتواند، روى پاى عقب به‌عنوان پاى ستون که قویتر است مقاومت کرده، تعادل بدن خود را حفظ کند.    
 گارد بهتر
با توجه به انواع مختلفى از گاردها، گارد چپ و راست، نسبت به گارد جفت‌ یا ژاپنى از نظر دفاع در برابر حملاتِ حریف از مزایاى بیشترى برخوردار است این گارد از لحاظ واکنش مناسب و به موقع، شرایط بهترى را براى کشتى‌گیر مدافع فراهم مى‌کند، در صورتى‌که، کشتى‌گیرانِ جفت‌گارد، در هر لحظه از هر دو جهت ممکن است مورد هجوم کشتى‌گیر مجرى قرار گیرند. از این‌رو، این شیوه فاقد مزایاى قدرت تصمیم‌گیرى به‌موقع و آمادگى قبلى براى دفاع از بدن خواهد بود. در مورد حمله، در گارد مختلط، در شرایطى که مجرى جفت‌گارد است و مدافع، چپ‌گارد و یا راست‌گارد، کشتى‌گیر جفت‌گارد، حتى اگر توانائى اجراء فنون از هر دو جهت را داشته باشد و بتوانند فنون را دوسویه (از چپ و از راست) اجراء کند، فقط از یک جهت مى‌تواند به کشتى‌گیر مدافع حمله کند، و از طرفى چون، اکثر کشتى‌گیران معمولاً، از هماهنگى و ارتباط عصبى - عضلانى یک‌سویه برخوردار هستند و با توجه به اینکه بهترین تقسیم‌بندى تقابل گاردها، در مورد آموزش و یادگیریِ بهتر مهارت‌ها و فنون کشتی، گارد موافق و مخالف است، در نتیجه بهتر است که کشتى‌گیران یکى از دو نوع گارد چپ و یا راست را انتخاب نمایند.    
 آزمون ملاک اصلى انتخاب نوع گارد
به‌طور کلی، بهتر است که، هر دو آزمون قدرت و واکنش به‌طور همزمان انجام شود، تا با در نظر گرفتن مجموع نتایج هر دو آزمون، نوع گارد انتخاب شود. مثلاً؛ اگر نوآموزى داراى پاى چپ، ضعیفتر و سرعت واکنش بیشترى باشد، بهتر است گارد چپ را انتخاب کند. طبقه بندی: كشتی، آموزش كشتی،
برچسب ها: ملاک و روش انتخاب نوع گارد، روش انتخاب نوع گارد، نوع گارد، گارد کشتی،
[ دوشنبه 16 بهمن 1391 ] [ 11:12 ب.ظ ] [ morteza shafiee ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر بر سر نفس خود امیری مردی
ور بر دگری خرده نگیری مردی
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی

یا شاه مردان علی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Gallery
برای نمایش گالری روی عکس كلیك كنید

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

اخبار ورزشی
قالب بلاگفا حافظ پارس خودرو